Montaż rusztowań

JAK PRACUJEMY?

PROJEKTOWANIE RUSZTOWAŃ

W sytuacji, gdy rusztowanie wymaga rozwiązania wybiegającego poza standardy zawarte w DTR (dokumentacji techniczno ruchowej), wówczas dział projektów ERIGO skupiający doświadczonych projektantów i konstruktorów wykonuje autorski projekt rusztowań dedykowany pod konkretny obiekt.

Proces tworzenia projektu składa się z trzech etapów:

  • wizja lokalna obiektu wraz z ustaleniem wytycznych Zamawiającego,
  • prezentacja koncepcji projektowej uwzględniającej wytyczne Zamawiającego,
  • opracowanie i przekazanie do realizacji wykonawczego projektu.

MONTAŻ RUSZTOWAŃ

ERIGO skupia kilka brygad monterskich, w skład których wchodzą doświadczeni certyfikowani i specjaliści posiadający uprawnienia wydane przez IMBiGS (Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego) do budowy, przeglądów i odbiorów rusztowań. Na ich koncie znajdują się nietypowe realizacje rusztowań montowanych na obiektach o charakterze przemysłowym (kopalnie, elektrownie, elektrociepłownie), biznesowym i sportowym w Polsce, Niemczech, Czechach i Austrii.

Skontaktuj się z nami
WYNAJEM I PROJEKTOWANIE RUSZTOWAŃ

tel.: +48 792 782 432
e-mail: rusztowania@erigo.com.pl

NIETYPOWE REALIZACJE

ERIGO specjalizuje się w projektowaniu i montażu nietypowych, skomplikowanych wykonawczo rusztowań takich jak: platformy podwieszane, rusztowania wiszące, trybuny, najazdy sportowe, tymczasowe zadaszenia, konstrukcje tunelów komunikacyjnych, schodnie do komunikacji pionowej.

Rusztowania budowane na obiektach mogą przyjmować różne kształty począwszy od prostych ścian, a skończywszy na okrągłych konstrukcjach. Wysokość rusztowań może dochodzić nawet do 100 m.

DLA KOGO PRACUJEMY?

Z usług doradczych, projektowych i montażowych oferowanych przez ERIGO korzysta wiele firm z branży przemysłowej oraz budowlanej.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

TARNÓW - PLATFORMA PODWIESZONE O POWIERZCHNI PONAD 0,5 ARÓW

ERIGO podjęło się kompleksowej realizacji zadania (projektu, dokumentacji, budowy rusztowań) na moście usytuowanym na rzece Biała w Tarnowie. Głównym wymogiem Zamawiającego było wykonanie nieinwazyjnego podwieszenia bez ingerencji w belki sprzężone mostu. Zespół konstruktorów i projektantów ERIGO zaproponował nowatorskie rozwiązanie bazujące na wykonaniu rozpór zabudowanych w konstrukcji rurowo-złączkowej. Prace realizowało 10 montażystów ERIGO. Harmonogram działań zakładał 3-tygodniowy montaż i 2-tygodniowy demontaż. Realizacja przebiegła zgodnie z planem i wytycznymi Zamawiającego.

CZANIEC - RUSZTOWANIE WISZĄCE NA RUROCIĄGACH LEWAROWYCH

ERIGO zostało zwycięzcą przetargu ogłoszonego przez GPW INŻYNIERIA SP z o.o. dotyczącego realizacji rusztowań na rurociągach lewarowych Dn 1800. Głównym wymogiem Zlecającego było wykonanie konstrukcji podporowej ponad rurociągami. Zabudowa wspierała się na kładce betonowej o szerokości zaledwie 1,5 m. Z konstrukcji wsporczej wypuszczone zostały w dół, na odległość 5 m słupki działające jak cięgna, na spodzie których powstała platforma robocza. Dzięki takiemu rozwiązaniu można było prowadzić prace zarówno pod rurami jak i nad nimi. Prace musiały być wykonywane etapami, co obligowało brygadę ERIGO do przemieszczania się z rusztowaniami do kolejnych przęseł co 1,5 doby. Kontrakt został zrealizowany zgodnie z założonym harmonogramem i wytycznymi Zamawiającego.

RYBNIK - NAJAZD ROWEROWY NA STADIONIE LEKKOATLETYCZNYM

ERIGO od kilku lat współpracuje ze Strefą Sportu- głównym organizatorem największych w Polsce pokazów dirt jumpingu tj. ekstremalnych akrobacji rowerowych z cyklu FMB Word Tour. ERIGO wykonało konstrukcję najazdu rowerowego o nachyleniu 100%, wysokości 12 m oraz objętości ponad 1200 m3. Platforma najazdowa, która naraz pomieścić mogła 10 zawodników wraz z rowerami, wykonana została w 32 godziny.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU